Продавець Інтернет-магазин модної одежі "Urban Style" розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
441 відгук
+380 (97) 222-75-58
+380 (66) 931-25-41

Чоловічий і жіночий гаманець, портмоне, гаманець? Що ж купити? В чому різниця?

Чоловічий і жіночий гаманець, портмоне, гаманець? Що ж купити? В чому різниця?

Чоловічий і жіночий гаманець, портмоне, гаманець? Що ж купити? В чому різниця?

Кожен день у своїй повсякденній мові ми використовуємо ці слова. Але чи завжди ми знаємо, що вони означають і в чому різниця між цими поняттями. Давайте спробуємо розібратися, що означає кожне з цих слів – гаманець, портмоне і гаманця.

Гаманець

pj-31fr.jpg Найпростіший з перерахованих понять. Слово «гаманець» знайоме нам з раннього дитинства. У російській мові походить від застарілого словакошель – «м'яка довгаста сумка з горловиною, що затягується». Сучасні словники дають такі визначення слова «гаманець»:

 
 • мішечок або кишенькова сумочка для грошей (Тлумачний словник російської мови Кузнєцова, малий академічний словник);
 • невелика сумочка для грошей (Сучасний тлумачний словник російської мови Єфремової);
 • мішечок, найчастіше шкіряний, з металевим затвором, для носіння грошей в кишені(Тлумачний словник Ушакова).

Як видно з визначень – словники дають надто приблизне уявлення про те, що ж представляє із себе гаманець. Виходить, що гаманець – це будь-яка кишенькова сумочка або мішок, для носіння грошей. У словнику Ушакова наводиться уточнення – з металевим затвором. Ніяких більш точних описів у сучасних тлумачних словниках російської мови та енциклопедіях немає.

 

Історія гаманця не проста і тягнеться вглиб століть. До винаходу гаманця і кишені гроші носили скрізь де могли: в капелюсі, в халяви чобіт, в складках одягу, на шиї у вигляді намистин, нанизаних на мотузочки. Перші гаманці були більше схожі на сучасні сумки, як за розмірами, так і за призначенням. Разом з грошима в них носили, наприклад, трави і дорогоцінні камені, як стародавні єгиптяни. Стародавні китайці і японці винайшли гаманець значно пізніше європейських сучасників – у них не було в ньому необхідності, монети карбувалися з отвором в середині. Носили їх на шиї як сучасні намиста або на поясі, продевая через них шкіряний або шовковий шнурок.

 

     Шкіряний гаманець вперше з'явився в Римській імперії. До римлян, середньовічні гаманці робили з доступних тканин. Там же вперше гаманці стало прийнято прикрашати вишивкою, різними малюнками і, дещо пізніше, тисненням. Саме завдяки римлянам гаманець став незмінним атрибутом як чоловіки, так і жінки.

Портмоне

wr-126.jpg Слово «портмоне» походить від французьких слів porter «носити» і monnaie «гроші».

 

У словниках можна знайти такі значення цього слова:

 • гаманець Повний словник іноземних слів, що ввійшли у вживання в російській мові, 1907);
 • рід гаманця з кількома відділеннями і з металевим затвором (Словник іноземних слів, 1933);
 • невеликий гаманець (тлумачний словник Ушакова);
 • денежник, гаманець, гаманець (словник в. І. Даля);
 • гаманець з кількома відділеннями для грошей і документів (Тлумачний словник Єфремової);
 • маленька сумочка з металевою оправою, яка служить для носіння в ній грошей(Словник іноземних слів, що увійшли до складу російської мови. Чудінов А. Н., 1910);
 • портмоне називають великий гаманець або гаманець з кількома відділеннями (Тлумачний словник Дмитрієва).

Як можна зрозуміти з цих визначень, різниці між поняттям гаманець і портмоне практично не існує. Можна відзначити, що в деяких джерелах підкреслюється більш компактний вид портмоне, в інших наявність декількох відділень та металевого затвора. Але в іншому слова гаманець і портмоне – синоніми.

Чоловічий і жіночий гаманець

     ar-052.jpgЯк не складно здогадатися, слово гаманецьпоходить від слова «папір». Це наймолодше з усіх слів, що розглядаються в цій статті. Гаманці з'явилися практично одночасно з появою купюр – паперових грошей.

   

У словниках можна зустріти такі значення слова «гаманець»:

 • чоловічий плоский складається книжечкою гаманець з кількома відділеннями для паперових грошей, документів і т. п. (Тлумачний словник російської мови Кузнєцова);
 • кишеньковий портфельчик для паперових грошей і дрібних паперів (Тлумачний словник Ушакова);
 • складаний вдвічі кишеньковий плоский портфельчик з кількома відділеннями, без ручки і зазвичай без запору, для носіння паперових грошей, документів (Тлумачний словник Ожегова);
 • чоловічий плоский зазвичай складається гаманець з кількома відділеннями для паперових грошей, документів і т. п. (Сучасний тлумачний словник російської мови Єфремової).

Таким чином, гаманець – найближчий родич гаманця і портмоне. З усього різноманіття словникових визначень можна зробити лише один основний висновок – гаманець призначений тільки для носіння паперових грошей і документів. Місця для монет в ньому не передбачено. Гаманець – це різновид гаманці або портмоне, частіше складається, призначена для зберігання паперових грошей і документів та не передбачає зберігання монет.

 

У сучасній російській мові найчастіше під словом гаманець мають на увазі велику сумочку, в яку поміщається будь-яка купюра без складання («у купюру»). Під портмоне, як правило, мають на увазі складаний вдвічі або втричі гаманець. Найчастіше і гаманець і портмоне мають відділення для дрібниці, візиток і кредитних карт і іноді sim-карт і потайні відділення.

 

Гаманцем цілком допустимо називати будь-компактне портмоне без відділення для дрібниці. Гаманці «у купюру» називати гаманцями не прийнято. Частіше гаманцями називають жіночі аксесуари, а портмоне – чоловічі, хоча допустимі будь-які комбінації. Так само в повсякденному мовленні іноді називають будь портмоне гаманцем, звичайно, так називають тільки чоловічі гаманці і портмоне. Але, як ми вже розглянули вище, таке вільне поводження зі словами не завжди допустимо.

 

Крім того, сучасна життя привела нас до необхідності мати ще один важливий аксесуар, званий гаманцем, хоча прямого відношення до грошей він не має – це гаманець водія. Дуже зручно в одній компактній книжечці зберігати всі необхідні для керування автомобілем речі: водійське посвідчення, талон техогляду, свідоцтво про реєстрацію і поліс ОСАЦВ. Деякі моделі, як правило чоловічих гаманців водія комплектуються кишенькою для паспорта, відділення для купюр і sim-карт. Вибір залишається за вами.

 

На завершення нашого огляду, наведемо приклади сучасних і модних гаманців, портмоне і гаманців. А також не забудемо про різновид гаманця - лаконічний затискач для купюр.

 
 • Гаманець купюру». (Breast wallet). Найбільша статусне портмоне або об'ємний гаманець, в який поміщається купюра без згинів. Як правило, має кілька відділень для банкнот, кишеньки для пластикових карт і відділення для дрібниці. Чоловіки носять такі портмоне у внутрішній кишені класичного піджака, жінки – в сумочці. Саме в адресу цього аксесуара можна найчастіше почути «гаманець».
 • Портмоне в один згин (Bi-fold wallet). Найбільш поширений вид як чоловічого, так і жіночого портмоне. Купюри в такому портмоне складаються навпіл. Зазвичай складається з декількох відділень для банкнот, часто має відділення для пластикових карт і монет. Не має відділення для монет часто називається гаманцем. Ідеально підходить для будь-якого стилю одягу – від класичного до casual.
 • Портмоне в два згину (Tri-fold wallet). Портмоне чи гаманець з двома згинами. Використовується для носіння невеликої кількості банкнот, т. к. при значній кількості таких деформується, втрачає форму. Рідше ніж «Bi-fold wallet» має відділення для монет. Кишеньки для пластикових карт розташовані вертикально. Користується заслуженою популярністю у слабкої статі завдяки мініатюрним розмірам. Відділення для пластикових карт мають вертикальну компоновку. Підходить для будь-якого стилю одягу.
 • Затискач для купюр (Money clip). Дуже популярна альтернатива класичному гаманця. Виготовляється з різних матеріалів, найчастіше металу. Практично завжди використовується тільки чоловіками. Ідеально підходить для стилю casual, однак, виконаний в строгому стилі з дорогих статусних матеріалів, наприклад з золота, платини, срібла або титану, користується заслуженим попитом у компанії з класичним костюмом. Конструкція не передбачає відділення для пластикових карт і дрібниці.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner